Aktuality, dění v obci

Oznámení

Ve čtvrtek 7.12.2023 bude pokladna a matrika OÚ zavřena z důvodu školení.


Vánoční koncert

Obec Nesovice Vás srdečně zve na vánoční koncert s dechovou hudbou Miločanka 17.12.2023 od 17:00 v sále KD Nesovice, vstupné ZDARMA.
Pozvánka v příloze (pdf).


Vánoční jarmark

Základní škola a mateřská škola Nesovice vás zve na vánoční jarmark, který se koná v neděli 3. prosince před budovou základní školy. Zahájení je v 15:00 hodin. Kromě možnosti zakoupení vánočních výrobků žáků a místních prodejců na vás čeká vystoupení dětí a žáků místní mateřské a základní školy, skvělá káva, něco na zub i zahřátí. Přijďte si užít první adventní neděli a nasát předvánoční atmosféru.
Pozvánka v příloze (pdf).


Prodloužení II. etapy uzavírky, která měla končit 30.11.2023

Úplná uzavírka sil. II/429 v km staničení 1,653 - 6,507 + částečná uzavírka sil. III/43339 a III/4292 v rámci akce: "II/429 Bohdalice - Nesovice, 2. + 3.stavba" z důvodu sanace svahu Uhřického rybníku; vybudování vodního propustku v km 2,280; 2,970 a 3,519; stavebních úprav pro sanaci okrajů vozovky a celoplošné pokládky nových asfaltových vrstev.
Podrobnosti v příloze (pdf).


Městys Brankovice - veřejná výzva

Městys Brankovice vyhlašuje Veřejnou výzvu na obsazení pracovní pozice účetní hlavní činnosti. Více informací naleznete na webových stránkách Městyse Brankovice: brankovice.eu.


Oznámení o otevření kovošrotu

Oznámení o otevření kovošrotu.


Poplatky na rok 2023

Oznamujeme občanům, že vybíráme poplatky na rok 2023, vždy v pondělí a ve středu.

Poplatek za svoz komunálního odpadu 600,- Kč za osobu nebo dům určený k rekreaci - splatnost do 15.3.2023, poplatek za psa 100,- Kč za jednoho psa, 150,- Kč za každého dalšího psa téhož majitele - splatnost do 15.3.2023.

Platba za svoz bioodpadu - nádoba na bioodpad 140 l - 600,- Kč, nádoba na bioodpad 240 l - 1200,- Kč, splatnost do 31.3.2023.

Stočné 1400,- Kč za osobu nebo objekt určený k rekreaci - splatnost do 31.12.2023.

Podrobnosti na https://nesovice.cz/poplatky.html.


EG.D odstranění a ořez dřevin

Upozornění vlasníkům,
Zásady pro provádění odstraňování a ořezů dřevin.


Mobilní rozhlas

Vážení občané, spustili jsme pro vás službu MUNIPOLIS / Mobilní Rozhlas, díky které vás nyní budeme efektivně informovat přímo do vašeho telefonu. Přihlaste se k odběru a už nikdy nezmeškáte důležité novinky a upozornění z naší samosprávy. Informace podle vašich zájmů vám budeme posílat e-mailem, jako zprávu do aplikace, případně SMS. Služba je zdarma!

Co vám přihlášení do MUNIPOLIS přináší?
• Upozornění na krizové události – výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky, varování před podomními prodejci apod.
• Novinky a důležitá upozornění z úřadu – poplatky, obecní zpravodaj, digitalizované hlášení z amplionů apod.
• Pozvánky na kulturní a sportovní akce.
• Možnost vyjádřit svůj názor v online anketách.
• Mobilní aplikaci samosprávy s užitečnými funkcemi.

V registračním procesu si můžete sami nastavit, jaké typy informací vás zajímají (např. kultura, doprava, majitelé zvířat). Doporučujeme vyplnit vaše telefonní číslo a ulici, abychom vás mohli rychle varovat v případě nečekaných událostí (např. havárie vody, přívalové deště apod.). Vaše údaje jsou v bezpečí a v souladu s GDPR.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU INFORMACÍ: https://nesovice.munipolis.cz/registrace
a nezmeškáte důležité informace, které vám zjednoduší život.
Služba je zdarma!
Registrovat se můžete také přímo na našem úřadu - rádi vám pomůžeme.


Bučovické noviny

Bučovické noviny.


Aplikace ČESKÁ OBEC

Obec Nesovice využívá užitečnou pomůcku pro vaši rychlou a pohodlnou informovanost o dění v obci Nesovice o důležitých informacích, uzavírkách, poruchách, povinnostech plateb apod. Zkrátka aplikaci Česká Obec stačí nainstalovat zdarma do svých telefonů (Android nebo iPhone) spustit a vyhledat „Nesovice“. Potom už vám budou automaticky chodit upozornění a nové informace přímo do oznamovací lišty telefonu.

Aplikaci Česká Obec stahujte buď přes GooglePlay nebo App Store

Česká obec

Novinové články

Novinový článek - Nesovický veterán z Tobruku dostal záslužný kříž.

Novinový článek - Nesovice I/50, křižovatka (pdf)

Novinový článek - V Nesovicích vyroste víceúčelové hřiště (www) foto viz fotogalerie.

Další informace

Hlášení obecního rozhlasu
Zprávy krizového štábu